Изминатото деноноќие произведени 10.609 MWh електрична енергија

АД ЕСМ на 26.11.2022 година произведе 10.609 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.864 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.745 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 4.580 MWh електрична енергија.

Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 26.11.2022 година.

Можеби ќе ве интересира...

Цените на нафтата паѓаат

BiznisPRO

Од среда поскапува храната, маслото за јадење за 7 денари

BiznisPRO

Русија: Нема да работиме под ограничувања на цената на нафтата, дури и ако го намалиме производството

BiznisPRO