Изминатото деноноќие произведени 13.056 MWh електрична енергија

АД ЕСМ на 27.11.2022 година произведе 13.056 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.377 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 5.679 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 4.580 MWh електрична енергија.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 27.11.2022 година.

Можеби ќе ве интересира...

Ова се маркетите што продавале по повисоки цени – следуваат кривични пријави

BiznisPRO

РКЕ: Ново намалување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

BiznisPRO

Над 60.000 денари скокна просечната бруто плата во Македонија

BiznisPRO