Ќе има ли ново поевтинување на горивата?

Дали ќе поевтини или поскапи бензинот и дизелот на македонските бензински станици? Одлука за новата цена на горивата, која се носи на дневна основа доколку се исполнат предодредени услови, ќе биде донесена денеска.

Одлуката се очекува да биде позната доцна попладне.

Можеби ќе ве интересира...

Лидл купи земјиште за градба на логистички центар – Ќе биде центар на регионот?

Бизнис про

Азески на средба со амбасадорот на Австралија Данијел Емери

Бизнис про

Недела на италијанска кујна во Скопје, во организација на Амбасадата на Р.Италија и ITA- Italian Trade Agency Skopje, во соработка со East Gate Mall и TINEX.

Бизнис про