Комерцијална Банка царува во банкарскиот сектор – дуплирана е добивката за 100 отсто

„Комерцијална банка“ ја потврди својата лидерска позиција на банкарскиот пазар. За првите сто дена најголемата банка според активата направи добивка која е најголема во корпоративната историја на македонското банкарство.

Тимот предводен од долгогодишниот успешен банкар Хари Костов за првите 100 дена година на своите акционери им носи профит од 16,9 милиони евра, Ова е досега најголема добивка за квартал во историјата на македонското корпоративно банкарство.

Дополнително, во споредба со истиот период лани профитот на „Комерцијална банка“ е удвоен.

Можеби ќе ве интересира...

Вработените на Комерцијална банка со нова и модерна службена облека потпишана од „Кокев“

BiznisPRO

Доаѓаат свежи пари: Пензиите од следниот месец ќе бидат покачени за 5 отсто, наредното покачување е во септември – Следната недела и исплата на помошта до 3.000 денари

BiznisPRO

Курсна листа за 21 февруари 2024 – Колку е доларот, а колку еврото?

BiznisPRO