КРИПТОВАЛУТИТЕ ПОВТОРНО ВО ЦРВЕНО – голем пад на пазарот на дигиталните пари

Пазарот на криптовалути уште еден ден по ред осамна во црвено, јавуваат светските медиуми. И денеска тој бележи пад на пазарната капитализација од цели 5,6 отсто, што во моментов изнесува 2,36 трилиони долари.

Биткоинот во изминатите 24 часа, според веб-страницата Koingeko, изгуби 2,8 отсто од својата вредност и моментално се тргува по 48.043 долари.

Во изминатите 24 часа етерумот падна за цели 6,2 отсто, а јас се приближив до границата од 4.000, т.е. моментално е по цена од точно 4.083 долари.

Можеби ќе ве интересира...

Стигна забрана: Не може веќе да се продава „месо“ без месо

BiznisPRO

Се очекува дека цената на нафтата на краток рок ќе достигне 100 долари за барел

BiznisPRO

На секој што го поминал работниот век овде му паднала секирата во мед: Чистачка во Виена може да смета на пензија од 1.300 евра месечно

BiznisPRO