• ноември 10, 2022
  • 1 МИНУТА ЧИТАЊЕ

МТЕЛ ја шири продажната мрежа, нов продажен салон и во Куманово

МТЕЛ ја шири продажната мрежа, нов продажен салон и во Куманово

МТЕЛ ја шири продажната мрежа, нов продажен салон и во Куманово

Новиот мобилен оператор на македонскиот пазар, МТЕЛ, членка на Телеком Србија групацијата ја проширува својата продажна мрежа со нов салон во Куманово.

На новата МТЕЛ локација ќе може да купите mSTART припејд картички, да склучите договор за mCONNECT постпејд тарифите, mNET интернет пакетите, за комбинираниот пакет услуги mBOX или да аплицирате за приклучок на mSAT TV сателитската телевизија.

„Новиот салон во Куманово е дополнување на продажната мрежа на МТЕЛ преку која што услугите кои што ги нудиме како телекомуникациски оператор се поблиску и подостапни до нашите сегашни и идни корисници. Вработените во продажниот салон во Куманово стојат на располагање да Ве запознаат со сите услуги кои што ги нуди МТЕЛ и да Ве информираат за придобивките, како и уникатното дигитално искуство кое би го имале како корисник на МТЕЛ мобилната телефонија и интернет. “, велат од компанијата.

МТЕЛ во изминатиот период изгради своја мрежа од овластени партнери ширум државата која што ја сочинуваат 48 продажни салони на нашите партнери во 18 градови низ Македонија. Услугите на МТЕЛ се достапни на повеќе од 500 продажни локации меѓу кои на бензинските пумпи на „Макпетрол“ и „Пуцко петрол“, М киосците како и во „Рептил“ маркетите.

Сите услуги на МТЕЛ и понатаму се достапни и во продажниот салон во Скопје лоциран на улица Македонија, како и со повик на телефонскиот број 15010 или преку веб страна https://mtel.mk.

Поврзани соддржини

Макпетрол: Цените на природен гас и метан за декември намалени

Макпетрол: Цените на природен гас и метан за декември…

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето…
Се укинува прогресивното оданочувања, Хонорарците нема да плаќаат повеќе од 10% данок

Се укинува прогресивното оданочувања, Хонорарците нема да плаќаат повеќе…

Се укинува прогресивното оданочувања, не се предвидуваат нови даноци, данокот на личен…
Викенд без ддв за прехранбени производи за време на празници

Викенд без ддв за прехранбени производи за време на…

Владата на прес конференција поврзана со новата даночна политика најави враќање на…
Ќе се зголеми данокот за ајкулски перки, кит, месо од делфин, тартуфи, морски кучиња и морски мачки…

Ќе се зголеми данокот за ајкулски перки, кит, месо…

Со новите даночни решенија Владата одлучи на луксузните прехранбени производи да им…
Недела останува неработен ден

Недела останува неработен ден

Уставниот суд на седница одлучи неделата да остане неработен ден. – За…
ЕСМ: Ако некој има сознанија за фирма што продава струја, а не ја наплаќа авансно, да ја пријави

ЕСМ: Ако некој има сознанија за фирма што продава…

АД ЕСМ е производител на електрична енергија и со сопствената произведена енергија…
Дизелот најевтин во последните шест месеци: РКЕ одлучи да ги намали цените

Дизелот најевтин во последните шест месеци: РКЕ одлучи да…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе…
ПАДНА ОДЛУКА: Ново поевтинување на горивата, РКЕ ги соопшти новите цени

ПАДНА ОДЛУКА: Ново поевтинување на горивата, РКЕ ги соопшти…

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ , се намалува за 2,00 ден/лит, во однос…
Нова цена на горивата

Нова цена на горивата

Денеска РКЕ треба да одлучи за нови цени на горивата во Македонија.…
Google пред празниците предупредува на можни измами

Google пред празниците предупредува на можни измами

Злонамерните актери не успоруваат за време на празничната сезона, напротив, забрзуваат. За…
Мерките вродија со плод: Од утре леб и за 32 денари

Мерките вродија со плод: Од утре леб и за…

Од утре дел од пекарите ќе го продаваат лебот и за 32…
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот…

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или…