Утре нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика на утрешниот состанок кој се оддржува редовно секој понеделник треба да одлучи по новите цени на горивата во Македонија.

Горивата во последниов период имаат и пониски цени, па така за неполн месец паднаа и до 10-15 денари. Ова се актуелните цени:

Моторен бензин ​​ЕУРОСУПЕР БС – 95​​​ 96,50 (денари/литар); Моторен бензин​ ​ЕУРОСУПЕР БС – 98​​​ 99,00​ (денари/литар)

​ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V)​ ​ 97,50 (денари/литар).

Утре точно напладне ќе бидат познати новите цени.

Можеби ќе ве интересира...

Паѓаат цените на пелетите, но никој веќе не ги купува – сите се префрлија на инвертери

BiznisPRO

Усвоен ребалансот, следуваат повисоки, плати, пензии и нови антикризни мерки, најави власта

BiznisPRO

Почнува исплатата на пензиите – еве по кој редослед

BiznisPRO