Нафтата надмина 100 долари за барел, по рускиот напад врз Украина

Веднаш по обраќањето на Путин, цената на нафтата ја надмина границата од 100 долари.

Путин изјави дека руската цел не е окупација на Украина.

Тој побара од украинските војници во борбената зона во источна Украина да го остават оружјето и да се вратат дома, а и се закани на Украина дека ќе биде виновна за крвопролевање.

Можеби ќе ве интересира...

Гувернерката Ангеловска-Бежоска по повод Светскиот ден на штедењето: Стабилноста на финансискиот систем е поттик за раст на депозитите

BiznisPRO

Т Бизнис конференција – за нови дигитални перспективи

BiznisPRO

Минималната плата ќе порасне на 23.000 денари?

BiznisPRO