Нова цена на бензините

Утре РКЕ, како и секој понеделник ќе одлучува за новите цени ан горивата.

Изминатиот период бевме сведоци на благо намалување на цените на сите горива.

Во моментов на светските берзи цената на нафтата од типот брент се продава за 79 долари за барел.

а ова се актуелните цени:
ЕУРОСУПЕР БС – 95 80 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 73 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 82 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Волстрит ја има најголемата месечна добивка за повеќе од една година

BiznisPRO

Јуанот го надмина еврото

BiznisPRO

Повеќето вработени добиваат бонус: 2.671 евро во просек, најмалку за градежните работници

BiznisPRO