Нова цена на горивата

Денеска РКЕ треба да одлучи за нови цени на горивата во Македонија.

Во моментов на лондонската берза нафтата се тргува за 86 долари од барел.

До вечерва ќе се точи по овие цени: ЕУРОСУПЕР БС 95 е 84,50 денари, на ЕУРОСУПЕР БС – 98 е 86,50, на ЕУРОДИЗЕЛОТ 86,50, а на Екстра лесно масло 82,50 денари за литар

Можеби ќе ве интересира...

„Вкуси ја традицијата – Прв национален саем за храна и пијалоци“

BiznisPRO

Утре истекува тендерот на ЕВН Хоум за електрична енергија

BiznisPRO

Во изминатото деноноќие произведени се 13.114 MWh електрична енергија

BiznisPRO