Нова цена на горивата

Утре Регулаторната Комисија за енергетика ќе ги објави новите цени на горивата, како и секој понеделник.

И додека ги чекаме новите цени да потсетиме дека во изминативе две недели нафтата паѓаше постојано и достигна најниско ниво во последните 8 месеци.

Во моментов Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ изнесува 84,50 денари/литар.

Малопродажните цени пак по литар на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 се 84,5 денари и ЕУРОСУПЕР БС-98 – 86,5 денари.

Можеби ќе ве интересира...

ЕСМ: Ако некој има сознанија за фирма што продава струја, а не ја наплаќа авансно, да ја пријави

BiznisPRO

Нова #РамкаЗаПомош на НЛБ Групацијата: 100.000 евра за поддршка на одржливите идеи од регионот

BiznisPRO

Макпетрол разгледува можност да прекине со продажба на гориво, откако им беа намалени маржите – не можеле да изддржат

BiznisPRO