Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика во понеделник се очекува да ги утврди најновите цени на горивата.

Според последните движења на цените на светските берзи, нафтата расте и изнесува речиси 91 долар на лондонската берза.

Во моментов горивата се точат по следниве цени.

ЕУРОСУПЕР БС – 95 87 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 81 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 89.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Советот на НБ го усвои Извештајот за финансиската стабилност: Стабилноста на денарот е одржана успешно, банките се отпорни на шокови

BiznisPRO

Кога се паѓа Велигден, а кога Бајрам, следуваат многу продолжени викенди – Листа на сите неработни денови во 2023

BiznisPRO

Ново значително поевтинување на горивата

BiznisPRO