Нова цена на горивата

Регулаторната Комисија за Енергетика во текот на утрешниот ден стандардно ќе ја утврди новата цена на горивата која ќе важи во следните 7 дена.

Во моментов нафтата од типот брент се продава 79 долари за барел, што е намалување во однос на претходниот ден.

Во Македонија актуелните цени се следни:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 79.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 76.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 81.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Метеж на македонско-бугарската граница – многу Бугари пазарат во Источна Македонија

BiznisPRO

СЕФФ 2023: Економскиот ефект од ЕУ е 15% до 20% повисок БДП, РС Македонија може да биде 28-ма членка

BiznisPRO

Доларот остана непроменет во однос на кошничката валути

BiznisPRO