Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика на 12 февруари треба да донесе одлука за нови цени за горивата, вообичаено како и секој понеделник.

Во моментов цените на светските берзи на нафтата изнесуваат 82 долари за барел за типот Брент.

А ова се актуелните цени на бензините:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 80.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 82.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Германскиот ланец на дисконти доаѓа во Србија

BiznisPRO

Германската економија на тест: Од јануари цената на енергијата ќе се зголеми за 54 отсто

BiznisPRO

Пронајдено е можеби најголемото наоѓалиште на литиум во светот

BiznisPRO