Нова цена на горивата

Утре РКЕ се очекува да ги објави новите цени на горивата во Македонија.

На светските берзи нафтата се движи околу 81 долар за барел за типот брент и бележи намалување.

Ова се актуелните цени
ЕУРОСУПЕР БС – 95 83 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 77 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 85 ден/л

Новите цени ќе бидат објавени во текот на утрешниот ден.

Можеби ќе ве интересира...

Порасна цената на нафтата на меѓународниот пазар

BiznisPRO

Двете изборни среди во април и мај ќе бидат неработни денови – Еве ја целата листа на празници во 2024 година

BiznisPRO

Хрватската куна ќе може да се разменува на домашниот девизен и менувачки пазар заклучно со 31 декември 2022 година

BiznisPRO