Нова цена на горивата во Македонија

Задутре во вторник, првиот неработен ден следната недела, Регулаторната Комисија за Енергетика треба да ги утврди новите цени на горивата во земјава.

Нафтата од видот брент се продава за 83 долари за барел.

Ова се актуелните цени на бензините:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 87.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 75.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 89.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

НОВИ КРАТЕЊА: Фолксваген отпушта работници, околу 2.000 луѓе ќе останат без работа

BiznisPRO

Значително пораснале трошоците за градење – пораснале трошоците за вработените, но има голем пад кај градежните материјали

BiznisPRO

Нова цена на горивата

BiznisPRO