Нова цена на горивата во Македонија – Нафтата на светските берзи паѓа

Нафтата од типот брент изнесува 81 долари од барел и забележа пад од 2,5 проценти во изминатото деноноќие.

Утре Регулаторната комисијата за енергетика се очекува да ги објави новите цени на горивата во Македонија, па така се очекува нова корекција согласно тековите на светските берзи.

Во моментов цените на горивата се следните:
ЕУРОСУПЕР БС – 95 83 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 85.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Од утре секое домаќинство ќе може да постави фотоволтаик на својот покрив и да го продава вишокот од произведената струја

BiznisPRO

Аеродроми со најмалку доцнења: Половина од ТОП 10 се наоѓаат во САД

BiznisPRO

Нов удар по паричникот на граѓаните: Во Србија од 1 јануари поскапуваат струјата и гасот

BiznisPRO