Нова цена на горивата во Македонија – РКЕ пред одлука

РКЕ пред нова одлука утре за утврдување на новите цени на горивата.

Во моментов на светските берзи нафтата од типот брент се продава за 82 долари за барел.

А ова се актуелните цени

ЕУРОСУПЕР БС – 95 80 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 73.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 82 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Биткоинот во пораст: Еве колку вреди сега

BiznisPRO

Три земји поседуваат над 50% од светските резерви на ураниум: Русија не е меѓу нив

BiznisPRO

Нова цена на горивата во Македонија

BiznisPRO