Нови цени на горивата во земјава

Регулаторната Комисија за Енергетика во текот на утрешниот ден се очекува да ги објави новите цени на горивата во Македонија.

Според цените на светските берзи, нафтата изнесува 83 долари за барел/брент.

Во моментов во Македонија цените се следни:
ЕУРОСУПЕР БС – 95 86 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 74.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 88 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Приходите од Суецкиот канал се намалени за 40 отсто од почетокот на годината

BiznisPRO

Изминатите 24 часа произведени 10.489 MWh електрична енергија

BiznisPRO

Нов голем раст на просечната плата

BiznisPRO