Ново намалување на цените на горивата во Северна Македонија

Регулаторната комисија за енергетика јави за ново намалување на бензините. Според информациите за 1 денар поевтинува еурсупер 95. Намалување има и кај Еуросупер 98 и дизел за 1,5 денари.

Според Регулаторна Дизелот и еуросупер 98 ќе се точи за 78 денари од литар, бензиниот еуросупер 95 ќе се продава за 76,5 денари.

Од Регулаторна се пофалија дека цените ги намалиле за 30 проценти.

Можеби ќе ве интересира...

Среќна вест: Драстично намалување на цените на дизелот и бензините

BiznisPRO

Единствена понуда на пазарот на електрична енергија – РЕС: компаниите можат да се снабдат со струја и по фиксни цени и по најниски берзански цени

BiznisPRO

Во погоните на „Брако“ произведено ново иновативно возило од брендот „Green Machines“

BiznisPRO