Ново поскапување на горивата – Ова се новите цени кои ќе важат од полноќ

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 2,00 денари/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 03.11.2022 година и со тоа малопродажната цена на
ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 92,50 денари/литар.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС не се менуваат, односно остануваат на исто ниво како што биле утврдени со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 03.11.2022 година и со тоа малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, изнесува 94,50 ден/лит, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 99,00 ден/лит, на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) изнесува 93,00 денари/литар и на Мазутот М-1 НС изнесува 50,067 денари /кг.

Можеби ќе ве интересира...

Пред истекот на рокот „Тиквеш“ им ги исплати средствата за откупеното грозје на лозарите

BiznisPRO

ТРГНА ИСПЛАТАТА: Пензионери, проверете ги сметките!

BiznisPRO

Нова цена на горивата

BiznisPRO