Ново значително поевтинување на горивата

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 2,50 ден/лит.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се намалува за 2,00 ден/лит.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Мазутот М-1 НС не се менуваат.

Од 9.2.2023 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

  • ​​ЕУРОСУПЕР БС – 95​​​ 82,00 (денари/литар)
  • ​ЕУРОСУПЕР БС – 98​​​ 84,00​ (денари/литар)
  • ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V)​ ​ 76,00 (денари/литар)

Можеби ќе ве интересира...

Познати ланци на маркети и казина со малверзации плаќале ефтина струја, УЈП и Финансиска полиција ќе им затропа на врата

BiznisPRO

Познато е кога ќе ги добиете парите од „Мој ДДВ“ за последното тромесечје од 2023

BiznisPRO

Производство и продажба на шумски сортименти, сеча на дрва и услуги во шумарството, четврто тримесечје од 2023 година

BiznisPRO