ПАДНА ОДЛУКА: Ново поевтинување на горивата, РКЕ ги соопшти новите цени

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ , се намалува за 2,00 ден/лит, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 28.11.2022 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ, изнесува 84,50 денари/литар.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менуваат.

Можеби ќе ве интересира...

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Бизнис про

Падна одлука – Предвремена исплата на пензиите, еве кога парите ќе легнат на сметките на македонските пензионери

Бизнис про

Собранието донесе Одлука за прераспределба на неискористени буџетски средства

Бизнис про