Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра.

Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето било уплатено во објект „Детелинка“.

Добитната комбинација е 2,10,11,12,24, 36,37.

Можеби ќе ве интересира...

Нова цена на горивата

BiznisPRO

Позначајни движења кај останатите финансиски институции (ОФИ): четврт квартал на 2023 година

BiznisPRO

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

BiznisPRO