Поскапија дел од горивата – РКЕ со нови цени

Бензинот 95 поскапи за 2 денари.

Регулаторната Комисија за Енергетика утврди нови цени на горивата.

Еве ги:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 85 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 76 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 86.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Бил Гејтс влегува во нов бизнис, изградба на нуклеарни централи

BiznisPRO

ОКТА и Фондацијата „Чекор по Чекор“ со награда за филантропија за проектот „Биди ИН, биди ИНклузивен, биди ИНклудиран“

BiznisPRO

Продолжува редовната испорака на руски гас преку Украина

BiznisPRO