Поскапува дизелот за два денари по литар, сега ќе изнесува 109,5 денари

Цената на дизелот од ноќеска на полноќ се зголемува за 2 денари за литар, а на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ).

Малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 111.5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 за 113,5, додека пак ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се продава за 109,5 денари.

Цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) исто така останува иста, односно ќе се продава за 105,0 денари за литар.

Исто така, малопродажната цена на Мазутот М-1 НС останува иста и таа изнесува 56,3 денари.

Можеби ќе ве интересира...

СТРАВ ОД ГЛАД: Војната во Украина ќе го преполови растот на глобалната трговија, на работ на криза со храна

BiznisPRO

„Реплек“ на престижниот Саем за фармација во Барселона (CPHI)

BiznisPRO

Се укинува прогресивното оданочувања, Хонорарците нема да плаќаат повеќе од 10% данок

BiznisPRO