РКЕ пред одлука – се очекува нова цена на горивата

Нова цена на горивата во Македонија треба да биде утврдена денеска од страна на РКЕ:

На светските берзи нафатата од типот брент падна на 80-тина долари за барел.

Инаку во Македонија горивата се точат по следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 82.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 73.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 84.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

ЕСМ го зголеми производството, струја обезбеди за дел од домашното стопанство

BiznisPRO

Индекси на продажните цени на производителите на индустриски производи, вкупно, јануари 2024 година

BiznisPRO

Набавка на 500 висококвалитетни јуници со цел стабилизација на млекопроизводството во земјата

BiznisPRO