РКЕ со одлука: Поевтинуваат сите горива

Бензините и дизелот поевтинуваат за 0,50 денари од литар од ноќеска, одлучи РКЕ.

Еве ги новите цени:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 82.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 76.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 84.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

ПОЛНЕТЕ РЕЗЕРВОАРИ: Од ноќеска поскапува дизелот, еве ги новите цени на горивата

BiznisPRO

Ресурсите се фокусираат на вештачката интелигенција: Компаниите укинаа 34.000 работни места оваа година

BiznisPRO

Хрватите полудеа по акциите на оваа ИТ компанија: Од почетокот на годината скокнаа за 100 отсто

BiznisPRO