Се огласија од КАМ маркети: Еве зошто од утрово вратите им се затворени

Од утрово голем број од КАМ маркетите се со жолти ленти на вратите и не работат. Во јавноста се претпоставуваше дека УЈП врши контрола, но сега се огласија од КАМ и објаснија што се случува.

„Ве известуваме дека во моментот се врши инспекциски надзор во КАМ маркетите. Се работи за редовна контрола. Оние објекти кои во моментот не работат се затворени заради обезбедување услови за непречено одвивање на работата на инспекторите: спроведување попис и останати потребни активности.

Во текот на денот, очекуваме КАМ маркетите да продолжат со редовното работење“ – велат од КАМ маркети.

Можеби ќе ве интересира...

РКЕ пред одлука: Нова цена на горивата

BiznisPRO

ТЕЦ Осломеј вклучен во производство

BiznisPRO

Добра вест: Поевтинува дизелот, ова се новите цени на горивата

BiznisPRO