Шампионски на E-Commerce наградите – Ananas со дури седум награди

Ananas е убедлив победник на e-Commerce 2023 наградите – со дури седум освоени награди.

Популарниот “шопинг мол, ā на нет”, Ananas, кој веќе го користат огромен број на купувачи во Македонија, на овогодинешните награди на E-Commerce асоцијацијата, е прогласен за најдобар во дури пет категории, а дополнително освои и една сребрена и една бронзена плакета.

По гласањето од корисниците кое траеше речиси еден месец, својот став го даде и стручното жири составено од 12 етаблирани професионалци во различни области поврзани со E-commerce индустријата – од универзитетски професори до маркетинг експерти.

Гласањето на корисниците се одвиваше онлајн, додека гала манифестацијата и прогласувањето на конечните победници се одржа во хотелот DoubleTree by Hilton, во Скопје.

Убедливи шампиони на 2023 e-commerce наградите
Корисниците и жирито гласаа во вкупно 24 различни категории на e-commerce наградите.

Ananas беше номиниран и се натпреваруваше во вкупно осум категории, а победи во дури пет категории – Најдобра новоотворена е-продавница, Е-продавница за различни производи, Е-трговец со најдобро присуство на социјални медиуми и Маркетплејс платформа на годината.

Исто така Ananas се закити и со најпрестижната награда и беше прогласен за Е-трговец на годината.

“Поставивме високи цели и стандарди од првиот ден на нашето работење. Горд сум што за толку кратко време успеавме да ги исполниме целите, а нашата работа е препознаена.

Сè уште сме на почетокот и Ananas допрва ќе ја менува и обликува онлајн шопинг индустријата кај нас. Им благодарам на сите кои гласаа за нас – со сигурност ќе ја оправдаме довербата и високите очекувања“ – изјави Денис Ампов, Директор на Ananas за Македонија.

Во продолжение, уживајте во фотографиите направени од гала настанот во Double Tree by Hilton.

Можеби ќе ве интересира...

Петте најбогати го удвоиле своето богатство, 60 отсто од населението уште повеќе осиромашиле

BiznisPRO

Објавена нова листа на милијардери: Кој е на врвот сега

BiznisPRO

Енергетски биланс за 20.10.2022: ЕСМ произведе 100% струја за домаќинствата и малите потрошувачи

BiznisPRO