• ноември 7, 2022
  • 1 МИНУТА ЧИТАЊЕ

Со МТЕЛ мобилната телефонија уживајте во премиерите од регионалните хит серии еден месец пред сите останати

Со МТЕЛ мобилната телефонија уживајте во премиерите од регионалните хит серии еден месец пред сите останати

Корисниците на МТЕЛ мобилната телефонија добиваат повеќе од само врвни телекомуникациски услуги. Новиот мобилен оператор за своите корисници овозможува и пристап до ексклузивни дигитални содржини. МТЕЛ е единствениот оператор во Македонија кој што им овозможува одредени привилегии и на своите при пејд корисници.

Оттаму, корисниците на МТЕЛ мобилната телефонија и интернет ќе имаат можност да користат две мобилни апликации преку своите мобилни уреди – Balkan Myusic и mPLAY TV.

Сите кои уживаат во добрата балканска музика ќе бидат воодушевени од содржините достапни во апликацијата Balkan Myusic. Апликацијата има неверојатно добра музичка база од популарни изведувачи од регионот, но и пошироко, нивни албуми и хитови распоредени во жанрови: блуз, класика, денс, детски песни, електро, фолк, фанк, хипхоп, џез, метал, поп, панк, R&B, рап, реге рок, соул и останата музика во која што уживаат вљубениците во добрата песна ширум светот.

Корисниците на апликацијата меѓу останатите артисти ќе имаат можност неограничено и во било кој момент да ги преслушаат хитовите на Наташа Беквалац, Николија, Аца Лукас, Северина, Тоше Проески, Каролина Гочева и други познати музички ѕвезди од регионот.

Balkan Myusic на корисниците им овозможува и да ги изберат своите омилени изведувачи и да состават плејлисти според својот вкус за секој дел од денот или пак некоја одредена активност – прошетка, вежбање, возење или едноставно забава со добра музика.

За љубителите на одличните серии и филмови МТЕЛ ја создаде апликацијата mPLAY TV со 22 телевизиски канали кои може да ги следите во живо. Меѓу нив се најпознатите филмски, музички и информативни канали на Балканот. А, она што можеби најмногу ќе им се допадне на вљубениците во фантастичната регионална филмска продукција е Видео клубот во кој што на располагање за гледање во било кое време се најпопуларните регионални серии и филмови –„Беса“, „Клан“, „Убиецот на мојот татко“, „Црна свадба“. Корисниците на апликацијата добиваат и уште една неверојатна привилегија – можност за премиерно гледање на хит сериите од продукцијата на Телеком Србија еден месец пред останата публика.

Со mSTART 14 добивате бесплатен пристап до овие апликации со редовно дополнување кредит од најмалку 299 денари месечно. Со mSTART 20, првиот месец добивате бесплатен пристап до апликациите, а од следниот месец со редовно дополнување кредит од најмалку 299 денари месечно. Двете апликации исто така ги добивате со претплатнички договор за тарифниот модел mCONNECT L и за пакетот mBOX Trio Max.

Поврзани соддржини

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4…

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година…
Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари…

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со…
Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за…

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во…
Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата

Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите…

Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои…
Замрзнати цените на јајцата и оризот

Замрзнати цените на јајцата и оризот

Владата на Република Северна Македонија донесе Одлука за определување највисоки цени за…
Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата

Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари…

Во собранието се изгласа предлог измената на Законот за враќање на дел…
МТСП: Во тек е етапната исплата на февруарските пензии

МТСП: Во тек е етапната исплата на февруарските пензии

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 27.02.2023 година…
Нова цена на горивата

Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе стокми нови цени на горивата кои…
ПроКредит Банка успешно ја заокружи 2022 година со раст на клиентската база и достигна учество на еко портфолиото од 20%

ПроКредит Банка успешно ја заокружи 2022 година со раст…

Во 2022 година ПроКредит оствари значително позитивни деловни резултати – над 17%…
Во изминатото деноноќие произведени се 13.114 MWh електрична енергија

Во изминатото деноноќие произведени се 13.114 MWh електрична енергија

АД ЕСМ на 26.02.2023 година произведе 13.114 MWh електрична енергија, која е…
Убави вести за работниците, нов голем скок на минималната плата: Месечните примања ќе им пораснат за над 2.000 денари веќе од следниот месец

Убави вести за работниците, нов голем скок на минималната…

Зголемувањето на минималната плата ќе биде за 12,55 отсто, односно истата од…
Во изминатото деноноќие произведени се 14.530 MWh електрична енергија

Во изминатото деноноќие произведени се 14.530 MWh електрична енергија

АД ЕСМ на 24.02.2023 година произведe 14.530 MWh електрична енергија, која е…