Состојба на крипто берзите: Биткоинот стабилен на 26.870 евра

На најголемата светска берза за криптовалути Binnens, биткоинот денеска имаше вредност од 26.870,44 евра.

Вредноста на биткоинот падна за околу 0,03 отсто во последните 24 часа.

Вкупниот обем на тргување со биткоин во последните 24 часа изнесува 9,95 милијарди евра.

Индексот на страв и алчност (Fear and Greed Index) поврзан со биткоинот денеска е на ниво од 53, во категоријата „неутрални“, додека вчера беше на ниво од 50.

Вредноста на криптовалутата итриум (ETH) падна за 0,21 отсто, на 1.685,54 евра, како и вредноста на бинанс монетата (BNB) – за 0,5 отсто на 218,78 евра.

Монетите Binance (BNB), Bitcoin (BTC), Yttrium (ETH), Bluesell (BLZ) или Shiba Inu (SHIBA) се најтргувани денес.

Криптовалутите FRONT, MC и BADGER моментално бележат најголем раст денес.

Можеби ќе ве интересира...

НАМАЛЕНА ПРОДАЖБА: Автомобилите на Tesla во Кина паднаа за 10,9 отсто на годишно ниво

BiznisPRO

Голем пораст на цената на гасот во Европа

BiznisPRO

Wizz Air нуди до 25% попуст на летовите низ својата мрежа

BiznisPRO