Цената на маслото за јадење намалена за 40 денари

Цената на маслото за јадење е намалена за 40 денари, а цената на репроматеријалите мируваат, истакна генералниот извршен директор на „Витаминка”, Сашо Наумоски при неодамнешната посета на претседателот на Владата на Република Северна Македонија на фабриката „Брилијант” во Штип, која е дел од групацијата на „Витаминка”.

–Цената е падната за скоро 40 денари и ние се трудиме и понатака цената да ја намалиме и да ја донесеме, ако е можно да дојде до цените од пред три години што беа. Цената најмногу зависи на нашиот производ од суровината, вели Наумоски.

Можеби ќе ве интересира...

Фероинвест демантира: Анѓушев не е сопственик на ФЕЦ Осломеј

BiznisPRO

Владата ја ограничи цената на пелетите на 27 000 денари за тон

BiznisPRO

ПАДНА ОДЛУКА: Значително поскапуваат горивата – Еве по кои цени ќе се продава бензинот и дизелот

BiznisPRO