Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Според курсната листа на НБРМ за 15. април, средниот курс на еврото во однос на денарот е 61.6340, курсот на на американскиот долар е 56.6593 денари, а на британската фунта 74.3394 денари.

Можеби ќе ве интересира...

Индекси на продажните цени на производителите на индустриски производи, вкупно, јануари 2024 година

BiznisPRO

Србите даваат и до 5.000 евра гратис: Ќе го следи ли Македонија примерот на за субвенции на електрични автомобили?

BiznisPRO

Лидл се сретнале со компании од Македонија за можна соработка

BiznisPRO