Нова цена на горивата – Бензинот ближи кон 90 денари од литар

Во понеделник Регулаторната Комисија за Енергетика се очекува да ги соопшти новите цени на горивата во Македонија.

На берзите нафтата од типот брент се продава за 88,50 долари за барел, додека вти круд за 85,5 долари.

Со последните промени изминатата недела цените на горивата во моментов изнесуваат:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 87 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 81.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 89 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

ПАДНА ОДЛУКА: УЈП објави кога ќе бидат исплатени парите од повратот на данок преку проектот МОЈ ДДВ, едно семејство може да добие 33.600 денар на годишно ниво

BiznisPRO

Без увоз, исклучиво од сопствено производство ЕСМ изминатото деноноќие ги задоволи потребите од струја на домаќинствата и малите потрошувачи

BiznisPRO

Намален прометот во трговијата на мало со храна, пијалаци и тутун

BiznisPRO