Убава вест за сите кои скенираат фискални: Од нова година се зголемува сумата за поврат на ДДВ – еве за колку

Од почетокот на 2023 година можноста за поврат на данок, преку проектот мој ДДВ не само што ќе остане во функција, туку и ќе се модифицира.

Така граѓаните наместо досегашните 1800 денари за едно тромесечие ќе може да добијат до 2100 денари, најави Сања Лукаревска, директорка на УЈП во вечерашното издание на Дневникот на Сител.

Можеби ќе ве интересира...

ССК се вклучува во креирање решенија за имплементацијата на договорите од „Отворен Балкан“

BiznisPRO

Вицегувернерката Митреска за „Блумберг Адриа“: Меѓународните финансиски организации ја оценија монетарната политика како навремена и соодветна

BiznisPRO

Италија во срцето на Скопје, скопјани уживаа во фестивалот на италијанска храна на плоштадот Македонија

BiznisPRO