Добра вест: Ново поевтинување на горивата во Македонија, ова се новите цени

Поевтинуваат бензините.

И тоа за 0,5 денари поевтинува Еуросупер 95. Истиот од ноќеска еќ изнесува 80 денари од литар. За еден денар се намалува и цената на Еуросупер 98 и ќе изнесува 82 денари.

Цената на дизелот останува иста, со што ќе се продава 69 денари од литар

Можеби ќе ве интересира...

Индија купи три милиони барели нафта од Русија

Бизнис про

Проверувајте ги сметките: Почна исплатата на помошта, познато е кога ќе пристигнат парите за секоја категорија – Ова е листата на граѓани кои ќе примаат владина помош до три илјади денари месечно

Бизнис про

ПАДНА ОДЛУКА: Значително се намалува цената на дизелот, нова пониска цена ќе има и бензинот

Бизнис про