Убава вест: Значително поевтинија горивата

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 3,00 ден/лит.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 2,00 ден/лит.

Со ова новите цени се следните:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 91,50 (денари/литар), Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 94,00 (денари/литар), Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 93,00 (денари/литар)

Можеби ќе ве интересира...

Познато е кога трга исплатата на помошта на пензионерите: Илјадници пензионери ќе добиваат и до 3000 денари дополнителни пари на своите сметки

BiznisPRO

Прва меѓународна конференција за Цефиксим во Истанбул, поддржана од „Алкалоид“

BiznisPRO

REHAU ги претстави прозорците на иднината: Поглед кон поубав, посигурен и одржлив свет

BiznisPRO