Утврдени нови цени на бензините

Дизелот од денес поевтини за 0,5 денари, а еуросупер 95 за 1 денар.

Поевтинува и бензинот 98 за 0,5 денари од литар.

Еве ги цените:

  • Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,50 (денари/литар)
  • Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 84,50 (денари/литар)
  • Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78,00 (денари/литар)

Можеби ќе ве интересира...

8.529 MWh електрична енергија произведена во изминатото деноноќие

BiznisPRO

Заштеда на струја: Канцелариите и продавниците во Париз ќе ги исклучат светлата по работното време

BiznisPRO

Ја надминаа кризата: Европејците трошат се помалку гас

BiznisPRO