Мекдоналдс во Италија / фото Бизниспро

Вести во позната компанија: по половина век Мекдоналдс воведува ПРОМЕНИ ВО МЕНИТО

Мекдоналдс воведува промена во подготовката на хамбургерите по долга серија години, која вклучува популарни производи како чизбургери, Биг Мек и „четврт пондери“ со сирење.

Компанијата објави дека тоа е „најзначајната промена на менито“ во последните децении, вклучително и додавање кромид на врвот на секое пиво за време на пржењето.

Промената доаѓа во сите 1.450 ресторани во ОК и Ирска од средината на март за да ја прослават 50-годишнината на компанијата.

Гери Пирсон, главен оперативен директор за Мекдоналдс во Велика Британија и Ирска, рече дека тие постојано иновираат и го подобруваат своето мени за да обезбедат најдобро можно искуство на клиентите.

Покрај гореспоменатите промени во подготовката на храната, тие воведоа нова технологија и ги обучија сите 177.000 вработени.

Можеби ќе ве интересира...

Кога да чекате следен лет и кога да ги побарате парите назад: Откажувањето на летот може да биде главоболка

BiznisPRO

Њујорк сè уште има најмногу милионери, но не и милијардери

BiznisPRO

Оваа компанија на своите вработени откако ќе добијат дете им плаќа 70.000 евра

BiznisPRO