За една година летот Белград-Чикаго го искористиле 40.000 патници

Во годината што измина од воспоставувањето на директна авиолинија меѓу Белград и Чикаго, „Ер Србија“ на оваа линија превезла повеќе од 40.000 патници и речиси 750 тони стока, соопшти денеска „Ер Србија“.

Ер Србија најави дека во текот на тековната летна сезона , летовите на оваа релација ќе се реализираат три пати неделно во понеделник, среда и сабота.

Можеби ќе ве интересира...

Ново зголемување на пензиите во март – процентот се’ уште се пресметува

BiznisPRO

Уште една земја на работ на рецесија

BiznisPRO

Повеќе од 36 отсто од германските компании се жалат на недостаток на квалификувани работници

BiznisPRO