ВО ФОКУСОТМакедонија

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

BiznisPRO
Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

BiznisPRO
Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи...