Биткоин на највисоко ниво на сите времиња: Сега вреди повеќе од 72.000 долари

Биткоин на највисоко ниво на сите времиња. Најпознатата криптовалута достигна рекордна вредност на берзите, надминувајќи 72.000 долари. По движењето на цената на биткоинот, целиот пазар на криптовалути порасна, а вкупната капитализација (според податоците од coingecko) се искачи на 2,84 трилиони долари, околу 116 милиони долари помалку отколку на врвот во ноември 2021 година.

Можеби ќе ве интересира...

Ангеловска-Бежоска: Извештајот на ММФ покажува висока транспарентност на Народната банка

BiznisPRO

Убава вест: Поевтинуваат горивата

BiznisPRO

Ќе ги забрани ли Европска унија автомобилите со внатрешно согорување во 2035 година?

BiznisPRO