Биткоинот достигна 50.000 долари

Биткоинот го достигна нивото од 50.000 долари за прв пат по повеќе од две години.

Криптовалутата е зголемена за 15,7 проценти од годишно ниво и денес го достигна највисокото ниво од 27 декември 2021 година.

Во 19:29 вечерва, Биткоинот поскапе за 4,8 отсто на 49.988 долари, движејќи се околу границата од 50.000 долари.

Можеби ќе ве интересира...

Гаспром постави нов рекорд во испораката на гас во Кина

BiznisPRO

Нови правила за купување во Лидл од 1 јануари

BiznisPRO

Еве во кои земји најмногу се заработува: Дестинации кои нудат високи плати со висок квалитет на живот

BiznisPRO