Биткоинот вреди повеќе од 44.500 евра, што е благ пад за повеќето големи криптовалути

Денеска во 15 часот на најголемата светска берза за криптовалути Binance, Bitcoin падна за 0,26 отсто на 44.535,96 евра во последните 24 часа.

Вкупниот обем на тргување со биткоин во последните 24 часа изнесува 18,21 милијарди евра.

Индексот на страв и алчност (Fear and Greed Index) поврзан со Биткоинот денес е на ниво од 70 во категоријата „алчност“.

Можеби ќе ве интересира...

ПРОФИТОТ ПОГОЛЕМИ ЗА 51 ПРОЦЕНТ: Голдман Сакс ја зголеми заработката во однос на претходната година

BiznisPRO

„Газпром“ планира да ги намали инвестициите за 20 проценти

BiznisPRO

ЕУ и САД потпишаа договор – Америка ќе ја снабдува Европа со гас

BiznisPRO