Џекпот на Mega Millions се искачи на околу 875 милиони долари откако во петокот немаше победници на голема награда во САД

Џекпотот на Mega Millions се искачи на околу 875 милиони долари откако немаше победник на главната награда во петокот вечерта.

Добитните броеви за извлекувањето во петокот вечерта беа 13, 25, 50, 51 и 66, со мега топка од 6. Тоа беше 28-ми последователни мега милиони извлекувања без тикет кој одговара на сите шест броеви, според Мега Милиони.

Поголемиот џекпот – со опција за готовина од 413,5 милиони долари – ќе биде дофатен за време на следното извлекување во вторник, соопшти Мега Милионс.

Иако никој не го освои џекпотот во петокот, еден продаден билет во Њујорк се совпадна со петте бели броеви за да освои награда од 1 милион долари, објави Мега Милионс.

Џекпотот Mega Millions не е освоен од декември 2023 година, кога две тикети во Калифорнија поделија награда од 394 милиони долари.

Севкупните шанси за освојување на која било награда Мега Милиони се 1 спрема 24, но шансите за освојување на џекпот се 1 спрема 302.575.350, според Mega Millions.

Можеби ќе ве интересира...

Годините се само бројка: Не постојат правила за најдобрата возраст за започнување бизнис

BiznisPRO

Се бараат работници за најоддалеченото место на светот

BiznisPRO

Бисер на Европа: Овој град ќе ви плати 55.000 евра за да се преселите таму – ова е единствениот услов

BiznisPRO