Тиват / фото Бизниспро

До 25.000 евра квадрат: Нова зграда никнува на Јадранот

Компанијата Adriatik Marinas Porto Montenegro од Тиват започна со промотивна кампања и продажба на станбени недвижности во новиот кварт на одморалиштето Порто Монтенегро кое е во изградба.

Новата населба ќе се вика Synchro Yards, а цените во претпродажба достигнуваат до 25.000 евра за метар квадратен.

Населбата ќе се гради во западниот дел на Порто Монтенегро, на потегот од Муле 3 кон Сељаново.

Подготвителните работи на тој дел од крајбрежјето веќе се во тек, а ги изведува компанијата Брив констракшн од Котор.

Синхро дворовите ќе имаат клуб на плажа со базени и лагуни, простори за перформанси и настани, ресторани и луксузни бутици.

Во срцето на Synchro Yards ќе има реставрирана зграда на поранешно бродоградилиште како ода на индустриското наследство на овој крај, најавија од раководството на Порто Монтенегро.

Завршувањето на изградбата на оваа населба е планирано за 2026 година.

Можеби ќе ве интересира...

Четири ЦЕФТА договори чекаат да бидат усвоени

BiznisPRO

За една година летот Белград-Чикаго го искористиле 40.000 патници

BiznisPRO

Инвестирање во обновливи извори на енергија: Хрватска ја доби НАЈГОЛЕМАТА СОЛАРНА ЕЛЕКТРАНА во Европа

BiznisPRO