Добра вест: Дизелот и бензините поевтинуваат – еве за колку

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинуваат за 1,50 ден/лит и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 84,50 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 86,50 ден/литар.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ се намалуваат за 0,50 ден/литар, и со тоа малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ изнесува 74,00 ден/литар.

Можеби ќе ве интересира...

Нови цени на горивата во земјава

BiznisPRO

Значително намалување на цените на бензинот и дизелот од полноќ

BiznisPRO

Индија би можела да стане трета светска економија до 2027 година

BiznisPRO