Добра вест: Од денес плаќаме поевтин дизел

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ и на Екстра лесното масло за домаќинство на, се намалија од ноќеска за 1,50 денари/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 07.06.2024 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ изнесува 71,50 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на изнесува 70,50 ден/лит.

Ова се моменталните цени на горивата:
ЕУРОСУПЕР БС – 95 80 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 71.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 82 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Германската економија падна

BiznisPRO

Пад на животниот стандард во Германија: Рецесијата оди рака под рака со подемот на екстремната десница

BiznisPRO

Икеа се шири

BiznisPRO