Државните електрани вчера произведоа 11.662 MWh струја

АД ЕСМ на 11.11.2022 година произведе 11.662 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.605 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 4.057 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 2.400 MWh електрична енергија.

Можеби ќе ве интересира...

Пензионерите не само што ќе добијат покачени пензии, туку ќе им следува и дополнителен финансиски пакет

BiznisPRO

МБА: Апелираме до граѓаните непотребно да не се изложуваат на трошоци менувајќи ги своите денарски средства во девизи

BiznisPRO

Објавени се новите цени на горивата: Бензинот поевтинува, но дизелот поскапува – Еве ги новите цени

BiznisPRO